Bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych a koronawirus

Sytuacja związana z epidemią Covid 19 wymusza szereg zmian w naszym codziennym życiu. Dotyczy to również zakupów. Światowa Organizacja Zdrowia oraz rządy wielu państw rekomendują płatności bezgotówkowe jako transakcje zdecydowanie bezpieczniejsze niż klasyczne zakupy za pomocą gotówki.

02 czerwca 2020, Wtorek

W związku z tym, zwiększono limit płatności zbliżeniowych, który wzrósł do 100 zł. Dzięki temu, można zapłacić większą sumę, bez konieczności wprowadzania PIN-u na terminalu płatniczym.

Transakcjom bezgotówkowym sprzyjają także inne zalecenia władz jak m.in. utrzymywanie dystansu społecznego w miejscach publicznych, urzędach czy sklepach.

Gotówka w odwrocie

Transakcje gotówkowe już od kilku lat są w odwrocie. A popularność płatności dokonywanych kartą lub urządzeniem mobilnym stale rośnie. 

Według danych NBP W IV kwartale 2019 r. pojedyncza transakcja dokonana przy użyciu karty płatniczej wynosiła średnio 124,2 zł (w poprzednim kwartale 124,0 zł). 
W ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku przy użyciu kart przeprowadzono 1,5 mld transakcji bezgotówkowych, co w porównaniu do wcześniejszego kwartału stanowiło wzrost o 2 proc. Transakcje bezgotówkowe stanowiły 90,2 proc. łącznej liczby wszystkich transakcji kartami (pozostałe 9,8 proc. wszystkich to transakcje gotówkowe, czyli wypłaty z bankomatów, wypłaty w kasach banków lub wypłaty sklepowe). Wartość transakcji bezgotówkowych osiągnęła 101,5 mld zł (co stanowi wzrost o 5 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału).
Teraz koronawirus, kóry może przenosić się również na banknotach, zadał transakcjom gotówkowym kolejny cios.  Okazało się, że transakcje bezgotówkowe są po prostu bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Dlaczego transakcje bezgotówkowe są bezpieczniejsze w kontekście koronawirusa? 

Dzięki płatnościom bezgotówkowym nie dochodzi do kontaktu między sprzedawcą a klientem. Nie muszą przekazywać sobie waluty z rąk do rąk.

Płatności bezgotówkowe pozwalają zachować, tak promowany w ostatnim czasie, dystans społeczny, czyli bezpieczną odległość między klientem a sprzedawcą.

Jakie urządzenie wybrać?

Żeby móc zaoferować swoim klientom płatności bezgotówkowe, przedsiębiorca musi zaopatrzyć się w terminal płatniczy. Terminale płatnicze współpracują z kasą fiskalną, czy większym systemem sprzedaży, na który składa się komputerowy program sprzedaży oraz drukarka fiskalna.

Jednak najprostszym sposobem na zapewnienie w swoim punkcie handlowym lub usługowym możliwości płacenia kartą jest zakup Fiskalnego Terminala Płatniczego Pospay ONLINE.

Pospay ONLINE – bezpieczne transakcje

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay ONLINE to urządzenie, na które składa się: kasa fiskalna, drukarka fiskalna oraz terminal płatniczy. Nie trzeba kompletować całego zestawu POS, zawierać osobnych umów na zakup kasy fiskalnej i terminala płatniczego.  Za sprawą jednej umowy otrzymuje się multizadaniowe urządzenie fiskalne.

Pospay może pracować w trybie: drukarka fiskalna jako element większego systemu, może również w trybie: kasa fiskalna, jako samodzielne urządzenie fiskalne.

Dzięki Pospay ONLINE, realizuje się płatności bezgotówkowe wykonywane wszystkimi rodzajami kart płatniczych. Pospay ONLINE akceptuje również transakcje realizowane za pomocą urządzeń mobilnych.

Pospay ONLINE jest urządzeniem niewielkim, więc nie zabiera dużo przestrzeni w sklepie czy firmie. A mocne akumulatory pozwalają na długą pracę urządzenia bez ładowania.

Jeden z elementów Pospay ONLINE– terminal płatniczy -  można otrzymać bez ponoszenia jakichkolwiek wydatków w ramach programu Polska Bezgotówkowa. To inicjatywa Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Jej celem jest zniesienie opłat dla przedsiębiorców przy instalacji terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od zainstalowania. 

Pospay ONLINE – nowoczesność i bezpieczeństwo

Pospay ONLINE to nie tylko nowoczesne, jedyne w swoim rodzaju urządzenie fiskalne, ale również, co w ostatnich miesiącach jest niezwykle ważne, bezpieczne. Zarówno dla sprzedawcy jak i klienta.

Lista kategorii strefy wiedzy

wróć do listy
Możliwości nowoczesnych terminali płatniczych
04 sierpnia 2022, Czwartek
Sytuacja związana z epidemią Covid 19 wymusza szereg zmian w naszym codziennym życiu. Dotyczy to również zakupów. Światowa Organizacja Z ...
czytaj więcej
Kasy fiskalne 2022 – zwolnienia podmiotowe
28 lipca 2022, Czwartek
Sytuacja związana z epidemią Covid 19 wymusza szereg zmian w naszym codziennym życiu. Dotyczy to również zakupów. Światowa Organizacja Z ...
czytaj więcej
Dla kogo kasy fiskalne online?
25 lipca 2022, Poniedziałek
Sytuacja związana z epidemią Covid 19 wymusza szereg zmian w naszym codziennym życiu. Dotyczy to również zakupów. Światowa Organizacja Z ...
czytaj więcej
Kto jest zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży?
21 lipca 2022, Czwartek
Sytuacja związana z epidemią Covid 19 wymusza szereg zmian w naszym codziennym życiu. Dotyczy to również zakupów. Światowa Organizacja Z ...
czytaj więcej