Dla kogo kasy fiskalne ONLINE?

Kasy i drukarki ONLINE są w użytkowaniu od początku 2020 roku. Dla kogo kasy fiskalne ONLINE są przeznaczone? Jakie branże są zobligowane do korzystania z nich?

06 maja 2020, Środa

Czym są kasy fiskalne ONLINE?

Kasy fiskalne ONLINE to urządzenia fiskalne, które przesyłają szereg danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), które jest prowadzone przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
CRK gromadzi m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, czy informacje o dokonanych przeglądach okresowych.
Repozytorium nadaje też numer ewidencyjny kasie podczas fiskalizacji. Kasy i drukarki ONLINE łączą się z CRK co dwie godziny. Repozytorium może zmieniać ten harmonogram połączeń. Komunikacja odbywa się bez wiedzy użytkownika.
Szerokie stosowanie urządzeń ONLINE ma służyć uszczelnieniu systemu podatkowego i zmniejszeniu szarej strefy. 
Użytkownik urządzenia ONLINE musi mieć dostęp do internetu, dzięki któremu kasa może łączyć się z CRK.

Kasa fiskalna – mechanik

Właściciele stacji paliwowych, warsztatów samochodowych i zakładów wulkanizacyjnych to pierwsi przedsiębiorcy, którzy na pytanie: „dla kogo kasy fiskalne ONLINE są przeznaczone?”, mogą odpowiedzieć: „dla nas”.
Od 1 stycznia 2020 roku właśnie ci przedsiębiorcy użytkują kasy i drukarki ONLINE. 
Stacje paliwowe zazwyczaj zaopatrują się w drukarki fiskalne ONLINE. W przeciwieństwie do kas fiskalnych, które są autonomicznymi urządzeniami, drukarki stanowią tylko jeden z elementów rozbudowanego systemu sprzedaży. Taki system pozwala wykonywać dużo bardziej zaawansowane operacje. Przedsiębiorca dysponuje większą liczbą funkcji i opcji komunikacyjnych, ma możliwość drukowania wielu dokumentów niefiskalnych, czy wykonywania różnorakich raportów i analiz. 
Natomiast kasy fiskalne ONLINE są chętnie wybierane przez właścicieli warsztatów samochodowych i zakładów wulkanizacyjnych. Muszą to być urządzenia ergonomiczne, o dużej wydajności, intuicyjnej obsłudze i obudowie odpornej na wszelkie wstrząsy czy zachlapania.

Kasy fiskalne – fryzjerzy

Dla kogo kasy fiskalne online jeszcze są przeznaczone?
Od 1 stycznia 2021 roku, w swoich punktach usługowych będą musieli stosować je m.in. przedsiębiorcy z branży HoReCA oraz z branży beauty – kosmetyczki i fryzjerzy.
Salony fryzjerskie czy kosmetyczne, ze względu na specyfikę branży zaopatrują się raczej w kasy fiskalne. Kasy fiskalne ONLINE dla fryzjerów powinny być nieduże i o eleganckim designie.
Jeżeli salony fryzjerskie chciałyby oferować swoim klientom szereg promocji czy rabatów powinny jednak posiadać drukarkę fiskalną ONLINE. Taką, która ma możliwość generowania dowolnych wydruków niefiskalnych, takich jak: kupony rabatowe, promocje, czy informacje z systemów lojalnościowych.

Terminal płatniczy

Obecnie, punkt usługowy czy handlowy, który nie oferuje transakcji bezgotówkowych, jest odbierany jako archaiczny i szybko traci klientów.
Dla tego, dla kogo kasy fiskalne ONLINE są obowiązkowe umożliwienie klientom płatności za pomocą karty czy urządzenia mobilnego to niemal obowiązek. Służy do tego terminal płatniczy. Terminal płatniczy można kupić lub wydzierżawić. Dzierżawa terminala płatniczego to koszt ok. 50 złotych miesięcznie. 

Pospay – kasa, drukarka fiskalna i terminal płatniczy w jednym

Ponieważ zakup urządzenia fiskalnego i terminala oznacza duże koszty, warto zastanawić się nad nabyciem jednego urządzenia, które łączy w sobie funkcjonalności aż trzech rodzajów produktów – drukarki fiskalnej, kasy oraz terminala płatniczego.
Czymś takim jest Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay – innowacyjne, jedyne takie na rynku, urządzenie firmy Posnet,lidera w branży fiskalnej.
Pospay, oprócz połączenia 3 w 1,  jest również świetnym urządzeniem do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Obsługuje transakcje wszystkimi rodzajami kart oraz te,dokonywane za pomocą urządzeń mobilnych.
Do tego Pospay jest nieduży i posiada wytrzymałe akumulatory, dzięki temu, może długo pracować poza biurem czy sklepem, bez potrzeby dodatkowego ładowania.

Kasy ONLINE dla wszystkich

Jak widać, na pytanie zadane w tytule: „dla kogo kasy fiskalne ONLINE ?”,  można odpowiedzieć: „za kilka lat będą obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są zobligowani do posiadania urządzenia fiskalnego.”

Lista kategorii strefy wiedzy

wróć do listy
Integracja kasy online z terminalem płatniczym
27 grudnia 2021, Poniedziałek
Kasy i drukarki ONLINE są w użytkowaniu od początku 2020 roku. Dla kogo kasy fiskalne ONLINE są przeznaczone? Jakie branże są zobligowane do korzystan ...
czytaj więcej
Zmiany w branży fiskalnej, co nowego zostało wdrożone w kasach fiskalnych?
05 listopada 2021, Piątek
Kasy i drukarki ONLINE są w użytkowaniu od początku 2020 roku. Dla kogo kasy fiskalne ONLINE są przeznaczone? Jakie branże są zobligowane do korzystan ...
czytaj więcej
Gastronomia, podobnie jak wiele innych branż została objęta obowiązkiem posiadania kas fiskalnych online.
05 listopada 2021, Piątek
Kasy i drukarki ONLINE są w użytkowaniu od początku 2020 roku. Dla kogo kasy fiskalne ONLINE są przeznaczone? Jakie branże są zobligowane do korzystan ...
czytaj więcej
Kasy fiskalne. Jak będą wyglądać e- paragony?
01 października 2021, Piątek
Kasy i drukarki ONLINE są w użytkowaniu od początku 2020 roku. Dla kogo kasy fiskalne ONLINE są przeznaczone? Jakie branże są zobligowane do korzystan ...
czytaj więcej